Navbar logo new
PIMCO: ECB blijft in de ‘Goldilocks zone’
Calendar08 Sep 2025
Thema: Grondstoffen
Fondshuis: Pimco

De Europese Centrale Bank (ECB) zal donderdag naar verwachting de depositorente opnieuw onveranderd laten op 2%. Dat schrijft Konstantin Veit, portefeuillemanager bij PIMCO, in een vooruitblik. “President Lagarde stelde dat ‘we in a good place’ zijn. Wij delen die analyse: inflatie ligt rond doelstelling, de groei is ongeveer trendmatig en de rente staat midden in de neutrale bandbreedte,” aldus Veit.

De nieuwe ramingen van de ECB zullen volgens hem nauwelijks afwijken van die in juni. Het recente handelsakkoord tussen de EU en de VS vermindert weliswaar onzekerheid, maar zorgt niet voor wezenlijk andere vooruitzichten.

Veit ziet de risico’s voor de inflatie op middellange termijn “breed genomen in balans”. De ECB zal er volgens hem vooral op gericht zijn om beleidsruimte te behouden. “We zien meer kans dat de rente op dit niveau van 2% blijft dan dat er nog een verdere verlaging komt,” zegt hij.