Er tekenen zich duidelijke winnaars en verliezers af in de softwaresector, zegt Zac Gill, Global Equity Research Analyst bij vermogensbeheerder Jennison. Verder noemt hij producenten van chipmachines zoals ASML en chipfabrikant TSMC ‘bijzonder interessant’.
De ontwikkelingen op het gebied van AI zorgden begin dit jaar voor veel onrust. Softwareaandelen kwamen onder druk te staan doordat beleggers vraagtekens plaatsten bij de houdbaarheid van bedrijfsmodellen en de winstgevendheid.
“In de softwaresector zien we nu duidelijke winnaars en verliezers ontstaan. De opmerking van Jensen Huang (CEO van Nvidia) dat ‘AI de nieuwe software is’ wordt werkelijkheid. We bewegen ons weg van regelgestuurde software naar contextuele, impliciete en adaptieve interfaces.”
Deze verschuiving biedt kansen, maar ook uitdagingen voor traditionele, op licenties gebaseerde softwaremodellen. “We vermijden bewust softwarebedrijven die zich in ‘het oog van de storm’ bevinden. We vermijden verticale Software-as-a-Service (SaaS) en traditionele, op licenties gebaseerde applicatiesoftware-bedrijven.”
In plaats daarvan geeft Jennison de voorkeur aan de zogeheten enablers: softwarebedrijven die ondernemingen helpen om AI veilig en effectief te integreren. Gill noemt hierbij namen als Cloudflare en CrowdStrike, en spelers op het gebied van data-infrastructuur zoals Snowflake en Datadog.
Ondertussen is Jennison ervan overtuigd dat we nog steeds in de beginfase zijn van een door AI gedreven investeringscyclus die de wereldeconomie zal transformeren.
“Over beleggen in de infrastructuur van AI blijven we positief. Er is nog steeds een aanzienlijk tekort aan rekenkracht voor zowel het trainen als het aansturen/toepassen van AI-modellen. Bedrijven knijpen de beschikbaarheid van hun AI-producten momenteel af tot ver onder hun potentiële capaciteit, wat veel zegt over de onderliggende vraag.”
Gill ziet ‘aantrekkelijke kansen’ bij fabrikanten van chipmachines zoals Lam Research en ASML, waar de orderportefeuilles net beginnen aan te trekken. Ook TSMC behoudt een sterke positie, gezien het tekort aan productiecapaciteit voor geavanceerde halfgeleiders en het gebrek aan echte concurrentie.


