Navbar logo new
Pareto scherpt zijn ambities aan
Calendar23 Jan 2026
Thema: GELDZAKEN

Met de overname van Wellfin wil de groep haar positie in het family-office-segment in België versterken.

Sinds zijn oprichting in de nasleep van de financiële crisis volgt Pareto een uitgesproken groeitraject, gedragen door mond-tot-mondreclame en door de kwaliteit en transparantie van zijn dienstverlening. Met inmiddels 1,6 miljard euro aan beheerde activa kondigde het family office recent de overname aan van Wellfin. “Met deze operatie willen we op korte termijn doorgroeien naar meer dan 2 miljard euro aan beheerde activa”, zegt Corentin Minne, stichtend partner van Pareto.

Nieuwe aanpak

“Ik werkte samen met Diederik Vanderdriessche en Geoffroy de Pierpont bij een andere vermogensbeheerder na de financiële crisis. Een Waal, een Brusselaar en een Vlaming die vrij ontevreden waren over de manier waarop klanten bij onze toenmalige werkgever werden behandeld, vooral wat betreft de transparantie van de beheerskosten en de neiging om hen weinig originele huisproducten aan te smeren.” In januari 2011 ziet Pareto het licht, met de ambitie een meer open en objectieve aanpak te bieden.

“Het Pareto-optimum staat voor het beste evenwicht dat bereikt kan worden wanneer meerdere mensen rond de tafel zitten. Zodra dat evenwicht verschuift, wordt minstens één persoon benadeeld. De oprichting van onze groep was dus in wezen een zoektocht naar evenwicht, wat vaak ook is wat klanten zoeken wanneer ze bij ons aankloppen voor fiscale en vermogensoptimalisatie die rekening houdt met de wensen van alle familieleden.”

Advies op maat

Tijdens het eerste bestaansjaar beslissen de drie partners om zichzelf niet te vergoeden en de middelen volledig te herinvesteren in de verdere uitbouw van het bedrijf, onder meer via eerste aanwervingen. Dankzij hun uitgebreid netwerk kent Pareto al snel een sterke groei en ontpopt het zich tot een van de belangrijkste spelers in het relatief kleine segment van Belgische family offices.

Deze kantoren richten zich tot vermogende particulieren en families en adviseren hen over uiteenlopende vraagstukken. “Wij wilden dit concept toegankelijk maken voor mensen en families die geen honderden miljoenen aan roerend vermogen hebben. We maken doorgaans eerst een volledige analyse van de familiale en vermogenssituatie en formuleren op basis daarvan fiscale, juridische of financiële oplossingen. Dat kunnen verzekeringsoplossingen zijn, maar evengoed voorstellen waar Pareto zelf niets aan verdient. Het belangrijkste is dat we inspelen op de behoeften van de klant, zonder dat we noodzakelijk een financieel product moeten verkopen om vergoed te worden.”

De klant ontmoeten

Pareto biedt deze audits aan op een ponctuele basis, voor een cliënteel dat onder meer wordt bereikt via de vele vrij toegankelijke conferenties die de groep overal in België organiseert, ongeveer 250 per jaar. Nadien maakt de klant een afspraak met een adviseur en werken de specialisten van de groep een strategie uit, gaande van de selectie van banken en vermogensbeheerders tot het opzetten van structuren voor een fiscaal efficiënte vermogensoverdracht, zoals schenkingen of levensverzekeringsoplossingen.

“Het zit in ons DNA om de klant actief op te zoeken, wat dit intensieve conferentieprogramma verklaart. Vorig jaar leverde dat ons 450 nieuwe klanten op. Ongeveer een derde van ons resultaat komt uit deze ponctuele adviesverlening, de rest uit onze activiteit als makelaar in verzekeringsproducten”, aldus Corentin Minne. “Dat zijn fiscaal efficiënte formules die oplossingen bieden voor de overdracht van grote vermogens.”

Opportuniteit

Na vijftien jaar organische groei diende zich in 2025 een overnamekans aan met Wellfin, een kleiner family office met ongeveer 200 miljoen euro aan beheerde activa en een sterke verankering in Waals-Brabant. “We kenden elkaar al lang, het blijft een erg kleine wereld, en we vernamen dat een van de oprichters met pensioen wilde gaan en zijn aandelen wilde verkopen. Daarna ging alles bijzonder snel.” Bij de fusie werd vooral ingezet op het behoud van het personeel van Wellfin en van hun specifieke commerciële aanpak.

Wellfin werkt uitsluitend met een abonnementsformule, waarbij families jaarlijks een vergoeding betalen voor het toezicht op hun vermogen. “Elk jaar ontmoeten zij hun klanten om hun situatie te actualiseren, na te gaan of het advies van twaalf maanden eerder nog steeds relevant is en waar nodig bij te sturen. Dat is een andere, relatief unieke aanpak binnen het Belgische family-officelandschap, maar wel duidelijk complementair aan de onze, temeer omdat hun advies volledig onafhankelijk is en niet gekoppeld aan de verkoop van financiële producten.”

“In een eerste fase willen we beide benaderingen behouden: we bieden Pareto-klanten ook jaarabonnementen aan en stellen ponctuele opdrachten open voor Wellfin-klanten. Daarnaast krijgen zij toegang tot een meer doorgedreven IT-platform en een uitgebreidere juridische ondersteuning.” Op langere termijn sluit Pareto een rationalisering van het aanbod niet uit, mocht blijken dat klanten duidelijk de voorkeur geven aan één van beide modellen. “In afwachting daarvan blijven onze 65 medewerkers, 55 bij Pareto en 10 bij Wellfin, elk hun eigen commerciële aanpak volgen.”